Finální sestava týmu

Toto by měl být poslední blog z části o našem týmu. Páč od této fáze už se toho tolik nezměnilo. Jádro týmu je kompletní a s malými pauzami a obměnami v této sestavě pracujeme dodnes. V tomto blogu vám představím všechny členy, kteří se aktivně podílejí na našem projektu. Rozhodně netvrdím, že se to v budoucnu nezmění.

Ladislav “Nefarit” Štojdl

Jak už většina z vás ví, jsem to já. To jak jsem s projektem začínal, zde rozvádět nemá cenu, páč už jste se o tom mohli dočíst v předchozích částech blogu. Povím vám tedy něco málo o sobě a o tom, co na projektu dělám.

Mám vystudováno několik škol se zaměřením na strojírenství (velký přínos k designu:)). Na konec se mi povedlo dokončit aj ČVUT, takže i toho inženýra jsem doklepal. Nicméně po dokončení studií, jsem zjistil, že strojařinu opravdu dělat nechci. A to co dělat chci, jsou hry. Tak jsem tedy začal jako game designer.

vlevo součást diplomové práce – přesný model kolébky pro frézku, vpravo model zbrojnice

Obrázek 0 – moje předchozí práce; vlevo součást diplomové práce – přesný model kolébky pro frézku, vpravo model zbrojnice

Momentálně na hře Aledorn dělám game design, management, scénář a celé to prostě vedu, aby to nějak fungovalo a šoupalo se dál a to ideálně ke zdárnému cíli. Naštěstí mi se spoustou z těchto úloh pomáhají kolegové, které záhy představím.

Martin “Arbiter” Mikš

Arbiter na Aledornu pracuje již od počátku. Je to vlastně první člověk, který se ke mě přidal. Sám už má zkušenosti s programováním her, zejména pak předěláváním deskovek (Agricola, Osadníci z Katanu, Galaxy Trucker…) do PC verze a vytvořením AI (na těchto hrách pracoval se svým bratrem, který se k nám pravděpodobně časem též přidá.

Arbova práce

Obrázek 1 – Arbova práce – předělávka stolních her do PC včetně UI. Vlevo Osadníci z Katanu, vpravo Agricola

Momentálně pracuje v jedné nejmenované softwarové společnosti na částečný úvazek. Vystudoval bakaláře v IT odvětví a jeho snem je též, jako mým živit se tvorbou her. Na hře zastává roli hlavního programátora a spolupracuji s ním též na mechanikách hry.

Daniel Nezmar – SPAFI

Kdybych tady měl jmenovat všechno, co Dan je a co umí, tak bych mu mohl věnovat celý blog. Dan je osoba, se kterou jednám jakožto představitelem SPAFI. Má za sebou spoustu převážně neherních projektů (video, audio, klipy…).

Danova předchozí práce

Obrázek 2 – Danova předchozí práce – Vlevo podvodní svět, vpravo klip pro skupinu Wohnout – Zpěvák na inzerát

Naše spolupráce spočívá v grafice. Dan si vzal pod křídla kompletní grafiku hry, takže si šéfuje ostatní grafiky a to včetně grafiků zmíněných v předchozích blocích. Dělá základní level design, animace a podílí se i na mocapu.

Yeve Drovossekova – SPAFI

Yevinino portfolio
Yeve pochází z Kazachstánu a je v Čechách už nějakou tu dobu. I ona má za sebou spousty práce v grafice. Zejména pak ve 2D a art odvětví, čímž přispívá právě i do Aledornu.

Ukázky z Yevininy předchozí práce

Obrázek 3 – Ukázky z Yevininy předchozí práce

Yeve pro nás dělá zejména 2D grafiku a to převážně jejím osobitým Art – stylem, bez kterého by se žádná pořádná hra rozhodně neobešla. Většina ikon, obrázků karet, kouzel a dovedností je právě od ní.

Tomáš Studnička – SPAFI

Dalším z řad grafiků získaných z o.s. SPAFI je Tomáš. Na našem projektu pracuje na animacích. Společně s ním jsme dělali veškeré mocapovací práce a Tomáš je poté dále upravoval, aby byly použitelné pro herní modely.

Jaroslav “Jerry” Knotek

Jarda je nejmladším členem týmu. Letos teprve finišuje střední školu. I tak ovšem odvedl kus práce. Naprogramoval pro nás kompletně minihru – kostky, která bude hratelná po celém světě Aledornu.
Jarda pro nás pracuje jako programátor – junior.

Jaroslav Šlajch

O Jardovi už jsem mluvil v předchozích blocích. Jarda se k nám po několika měsíční odmlce vrátil a opět dělá na grafice našeho prostředí. Dan si ho vzal pod svá křídla a pracují spolu zejména na texturování a UVW mapách. Dále v jejich spolupráci vzniká i skript na tvorbu městské zástavby.

Jardova práce

Obrázek 4 – Jardova předchozí práce, vlevo – databáze modelů, vpravo – něco z microelektrotechniky

Martin Souček

Martin se k nám přidal díky tomu, že si nás našel na webu. Pracuje na 3D modelech budov do městské zástavby. Taktéž spolupracuje s Danem, na tom co je právě třeba.

Martinova předchozí práce

Obrázek 5 – Martinova předchozí práce, vlevo animace prasátka, vpravo lokace s lesem

Zdenek Rygl – SPAFI

Se Zdeňkem jsem se seznámil též prostřednictvím Dana a SPAFI. Zdenek účinkuje v šermířském divadle a taktéž pro něj píše scény. Na DoA dělá zejména herce pro motion capture, korekci dialogů a pomáhá též ze scénářem.

Zdenek v akci

Obrázek 6 – Zdenek v akci

Marek Kačaljak

Marek šel studovat hru na klavír na konzervatoř, kde se již během studia klasické hudby paralelně věnoval jazzové hudbě a komponování. Jako hudebník prošel již mnohými hudební žánry. Všechny zkušenosti a různorodost hudebních žánrů samozřejmě uplatňuje v kompozicích vlastní tvorby. Ke hře Aledorn pro nás komponuje hudbu.

Ukázky Markovi tvorby

Dále jmenovitě ještě několik lidí, kteří nám taktéž velmi pomáhají: Jakub Ejem (animace, motion capture), Ondřej Szönyi (marketing), Honza Tříska (asistence při mocapu) a Heather Crowther (EN překlad).

Tak nyní už znáte celý náš tým. Teď už jen držet palce, ať vydržíme až dokonce.