O mechanikách – část 2

V dnešním blogu se odkloním od vývoje v Teamu21. Zaměřím se zejména na nástroje a postupy, které jsem v průběhu vývoje DoA, dnes již Aledornu použil. Dozvíte se o tom, jak jsem designoval nejrůznější části hry a jak budou různé prvky v Aledornu řešeny.

Tvorba dovedností a jejich vyvažování

V prvním videu Vám představím, jak jsem vytvářel dovednosti a hlavně jak přesně dovednosti v Aledornu fungují respektive budou fungovat. Vše bude vysvětleno na jedné dovednosti a tou je dovednost Mechanismy. Video je v češtině s anglickými titulky.

Balancování zbraní

V tomto videu Vám vysvětlím, jakým způsobem jsem postupoval při balancování zbraní pro hru. Video je trochu delší, má něco málo přes dvacet minut a je dostupné pouze v češtině. Anglicky mluvícím čtenářům se omlouvám. Bohužel v nejbližší době neplánuji jej přeložit.

Level editor

V tomto videu představím interní level editor a jeho možnosti do hry. Tento level editor nadále rozvíjíme a přidáváme do něj další možnosti. Jedná se vlastně o jakousi nadstavbu Unity enginu. Video je v češtině s anglickými titulky.

Editor kontejnerů

Toto video Vám ukáže, jakým způsobem u nás budou fungovat kontejnery. Jejich tvorba, RNG prvky v nich a možnosti rozložení předmětů v nich. Video je k dispozici v češtině i angličtině.

Herbs spawning

Toto video Vám představí propojení “kontejnerů” s bylinami a jejich RNG rozložení v prostředí hry pomocí level editoru. Video je dostupné pouze v angličtině.

Triggers & Events

V posledním videu představím jakým způsobem nám fungují různé zóny a jejich propojení s funkcemi ve hře. Vše prostřednictví level editoru, do kterého stále přidáváme nové možnosti. Video je dostupné pouze v angličtině.

Tento blog byl vlastně shrnutím všech videí, co jsem k designu hry Aledorn za poslední léta udělal. V příštím updatu se zase vrátím k situaci a postupu v Teamu21.

Loading